Najlepszy fotograf ślubny - z sercem

 

W tym artykule znajdziecie osoby, które zajmują się fotografią ślubną. Każda z nich jest wyjątkowa i na swój sposób niesamowita. Tym samym chciałem bardzo im podziękować, gdyż przyczyniły się one do podniesienia jakości tworzonych prac, były moją motywacją, pocieszeniem i najlepszymi coachami pod słońcem.

Podziękowania zacznę od DKK Fotografia. Daria, była dla mnie pierwszym namacalnym przykładem, że ślub może wyglądać inaczej- pięknie i delikatnie. Poza tym jest niesamowicie pozytywną osobą i przy pracy dogadywaliśmy się tak dobrze, że kilka razy płakaliśmy ze śmiechu.

Moim największym przykładem, wzorem do naśladowania, mentorem i „ojcem fotografii” jest Marcin Przybylski. Charyzmatyczny człowiek, który co dzień swoimi zdjęciami przypomina mi, że wszystko jest na wyciągniecie ręki, wystarczy tylko działać. Wprowadził też nieco ironicznego, lecz pozytywnego smaczku do mojej pracy, szczególnie podczas dnia ślubu jako operator kamery i pokazał, że można i należy się tym bawić. Dzięki niemu bawię się filmem i czerpię z niego ogromną radość.

Marcin Piersa, który był jednym z pierwszych poznanych przeze mnie fotografów ślubnych, biega przez cały dzień z ogromnym plecakiem na plecach. Ogromna ilość sprzętu, po to, by uzyskać jak najciekawszy reportaż z różnymi efektami wizualnymi. Ponadto ujęcia na sali weselnej z wieloma lampami, to jego specjalność.

Symbolem idealnego i konkretnego planowania, organizacji, jak i perfekcjonizmu jest Perfect Love. Pierwszy duet fotografów, z którymi od razu znalazłem wspólny język. Pracując kilkukrotnie ze sobą, miałem okazje podpatrzeć jak udaje im się zapisywać chwile na fotografiach zachowując należytą dyskrecję i płynność działania. Pokazali również, że jeśli zabezpieczysz się przed wszystkimi wpadkami, które mogą nastąpić, to nic złego nie przytrafi się ze sprzętem i nagranym materiałem. Wielokrotnie byłem przez nich motywowany. Uparcie próbowali mi wpoić, że jednak swoje prace powinienem publikować online (podobno nie są wcale takie złe).

Wrocław również ma swojego przedstawiciela i jest nim Karolina z Unframe. Super fotografka, która nie boi nosić się pełnego plecaka sprzętu. Świetna osoba! Jako pierwsza pokazała mi, że wesele to nie tylko praca. Pomysł na poznanie pary młodej może być krzywdzący, jeśli pominie się osoby, które są dla nich naprawdę ważne. Odkąd zobaczyłem, że w tej teorii jest zapisana wola przeżywania całego wydarzenia i uczestniczenia również w najradośniejszej i najluźniejszej części wesela, która jest po północy – to z przyjemnością zostaje kilka godzin po zakończeniu pracy, by przy drinku wysłuchać kilku opowieści wujków i znajomych Pary Młodej. Daje to niesamowite odzwierciedlenie charakteru ich towarzyszy, którzy zostali zaproszeni na to wspaniałe wydarzenie jakim jest ślub.

Piotr Littak – osoba którą poznałem dość niedawno, choć powinniśmy poznać się wcześniej. Zaufaliśmy sobie dzięki charakterom. Zbliżone poglądy i postrzeganie świata sprawiły, że wesele w Krośnie zleciało w oka mgnieniu, a dowodem zaufania było, gdy Piotr zaczął pokazywać mi zdjęcia swojej rodziny. Po ślubie podtrzymał kontakt i pokazał, że jest bardzo konsekwentną osobą. Z trudem dziś szukać osób z wartościami. Piotr, jest jedną z nich.

Dziękuję

Wszystkim Wam tu wymienionym i najbliższej rodzinie, chciałem podziękować za ogromne wsparcie i motywacje jaką mi udzieliliście i udzielacie nawet nie wiedząc o tym. Śledzę Wasze poczynania i wspominam pamiętne rozmowy. Jesteście ze mną w nowych sytuacjach i pomagacie nawet nie wiedząc o tym. Bez Was, nie tworzyłbym filmów i nie byłbym w tym miejscu w którym jestem, nie miałbym takiej wiedzy i pewnie nadal robiłbym film, które nie sprawiały mi przyjemności. Dzięki Wam robię to, co naprawdę kocham, dzięki Wam jestem sobą i nadal mam siły się rozwijać. Wlaliście we mnie ogrom inspiracji, wiedzy ale przede wszystkim nadziei, że szczęście, zadowolenie i sukces da się osiągnąć. Jesteście dla mnie codzienną motywacją i pokazujecie, że można! Chylę czoła i jeszcze raz pragnę powiedzieć z głębi serca, że doceniam całą dobroć którą się podzieliliście. Dziękuję.

Jak wybrać idealnego kamerzystę na Ślub?

Jak wybrać idealnego kamerzystę na Ślub?

  Przeglądając różne oferty osób nagrywające filmy ślubne, często spotykałem się ze stwierdzenia typu „urodziłem się z kamerą” „kamera to moje drugie imię”, lecz w filmach tych osób nie widziałem ani polotu, ani pasji. To po prostu chwyt marketingowy. Idealny...

Krótki film ślubny – nowoczesne filmowanie 2020

Krótki film ślubny – nowoczesne filmowanie 2020

  Klienci często pytają mnie, jaki film wybrać. Zamiast próbować przekonywać do moich pomysłów każdą osobę z osobna, postaram się wyjaśnić idę krótkich filmów, które całkowicie odmienią Twoją wizję upamiętniania ślubu i wesela. Jak narodził się pomysł krótkich...

Fotografia, a film ślubny- różnice w cenie

Fotografia, a film ślubny- różnice w cenie

  Witajcie, ostatnio spotkałem się z zapytaniem klienta, dlaczego usługi które oferuję są droższe niż przeciętna cena usług reportażu ślubnego. Pytanie to z jednej strony mnie zszokowało,  a z drugiej zdenerwowało. Nie wszyscy jednak muszą posiadać wiedzę z...

Z miłości do emocji